martinpot-interiors.com

  / profiel

/ weblog
        ««« »»»

/ weblinks

/ publicaties
  & columns

/ werkwijze

/ projecten
        interieur
        meubel
        toneel
        grafisch
        studies
        beelden &
           tekeningen


/ contact

/ home

Webdesign
Stammeshaus.com

 

de kleur van de klant

Op de website van het CBW (Centraal Branchevereniging Wonen) staat een verslag van een onderzoek met de betrekking tot de ´woonconsument´. Gesproken wordt over "blokkades bij interieuraankopen" : onder pt. b.: "het is moeilijk om de blauwdruk (het idee) te vertalen naar een daadwerkelijke aanschaf" . Onder d.: " Men wil het huis wel anders inrichten, maar de indeling van de woning laat dat vaak niet toe door de standaard architectuur" .
Daarnaast wordt de consument ingedeeld op een sociologische en een psychologische as; het ontstane quadrant levert aldus vier belevingswerelden op: rood, blauw, geel en groen. Uitvoerig wordt ingegaan op deze werelden; kennelijk moet de klant in te delen zijn alvorens hij/zij adequaat kan worden geholpen.
De bovengenoemde punten (b en d) geven precies aan waarom een interieurarchitect op enig moment een onmisbare schakel vormt: inrichten is meer dan een optelsom van meubels, tapijten en verlichting. Menig klant koopt, naast een designstoel een antieke lamp of wil het oude kleed van vroeger niet kwijt. Kleur is onderdeel van een interieur; niet van de gemoedstoestand van de ´consument´.
zie http://www.cbw.org

Geplaatst 07 juni 2006 15:22 h.

Reacties

Geef zelf een reactie